יום חמישי, 28 ביולי 2016

חגיגית מרתונים בסופי שבוע בחודש אוגוסט

חגיגת מרתונים של סדרות בסופי השבוע בחודש אוגוסט:


מרתון "אוצר ספינת המיליארדים" 
Marathon Billion Dollar Wreck

שברי ספינה טרופה נודעת לשמצה, שעשויה להכיל בתוכה אוצר בשווי מיליארדי(!) דולרים. קונספירציה היסטורית חובקת עולם. אדם אובססיבי שהקדיש את חייו לחיפוש האוצר ושילם על כך מחיר יקר ביותר, ומאמץ הרואי אחרון של משפחה אחת לפתור תעלומה שכמעט והרסה אותה מבפנים.

אניית הקיטור המפוארת "RMS Republic", הגדולה מסוגה בעולם באותה תקופה, שקעה למצולות ב-24 בינואר 1909, שש שנים לאחר השקתה, לאחר שהתנגשה באניה אחרת, מעט אחרי שהפליגה מהנמל בניו-יורק. האניה כונתה "ספינת המיליונרים" עקב הלקוחות העשירים במיוחד שנהגו להשתמש בשירותיה. מעט לפני הפלגתה האחרונה, מטען מסתורי הונח על סיפונה. רב-החובל של האניה סירב לאפשר לספינות הצלה גישה למטען זה בטרם שקיעת ה"ריפבליק". מעולם לא נערכה חקירה רשמית בנושא – מה שמרמז שלמישהו היה אינטרס בטיוח המקרה. ומהו אותו מטען מסתורי שאמור להימצא בין שברי הספינה הטרופה, סמוך לחופי ניו-אינגלנד? 150,000מטבעות זהב אמריקניים, ששוויים כיום מוערך בלמעלה ממיליארד דולר(!)

"אוצר ספינת המיליארדים"עוקבת אחר צייד האוצרות הנודע קפטן מרטין ביירלי ובנו גרנט, במסע מורכב ומסוכן, בו הם צוללים יחד עם נבחרת צוללנים מובחרת, לקרקעית האוקיינוס האטלנטי, בחיפוש כפול - הן אחר האוצר השווה המיליארדים, והן אחר תיקון ואישי ומשפחתי. במשך 35 השנים האחרונות, צייד האוצרות מרטין ביירלי עוסק באובססיביות בחקר אניית ה"ריפבליק" ומטען מטבעות הזהב שהיה על סיפונה. החקירה האינטנסיבית של ביירלי מצביעה על ראיות לכאורה על קשר חשאי היסטורי חובק-עולם סביב אותו מטען מסתורי, שמשתרעת מרוסיה הצארית ועד לבית הלבן והנשיא תיאודור רוזוולט. 

זהו המאמץ השני של ביירלי לאתר את מה שנחשב לאוצר השקוע היקר ביותר בהיסטוריה. בשנת 1987, ביירלי גייס מיליוני דולרים עבור מסע חיפוש להשבת מטבעות הזהב על אניית ה"ריפבליק", והחיפוש זכה אז לפרסום רב בתקשורת. אך הוא לא צלח במשימתו וחזר מהמסע בידיים ריקות. ההשלכות הטרגיות של אותו כישלון על ביירלי קשות ביותר: משפחתו נהרסה, ביירלי סבל משבר נפשי קשה, ואף נעצר וישב בכלא שנתיים וחצי לאחר שירה והרג את המאהב של אשתו בנפרד.
ימים שישי ושבת, 6-5 באוגוסט, החל משעה 21:10


מרתון "האיש הכי חכם בחדר" 
MarathonSmartest Guy In The Room
האם אתם מסוגלים לזהות גאון בתוך קבוצת אנשים? זכרו כי לעיתים מראה חיצוני יכול להטעות! טרי, רנדי וגאי נראים על-פני השטח כאנשים רגילים לחלוטין, אך כל אחד מהם מצויד במנת איי.קיו של למעלה מ-140. הם רואים את העולם דרך עדשות מאד מיוחדות - בהן מצבים יומיומיים כגון פקקי תנועה ותורים בסופרמרקט הופכים לחידות שיש לפצח. אך לא תמצא את שלושת הבחורים הללו במכונים מדעיים או לבושים בחלוקי מעבדה.

"האיש הכי חכם בחדר" היא תחרות ידע ואתגרים, בה מתמודדים זה נגד זה שלושה גאונים "רגילים" לגמרי, אנשי צווארון כחול שמתפרנסים ביום יום מעבודות כמו נהיגת מונית, סייע הוראה, מפעילי מלגזה ושוער כניסה לבניינים. מה שאנשים לא יודעים, הוא כי מנת המשכל (ה-IQ) של כל אחד מהמתחרים: טרי מאיירס,  רנדי רייס וגאי מסנג'ר, נמנה על שני האחוזים העליונים באוכלוסייה. הם עצמם משתדלים להצניע עובדה זו בסביבתם, אך כשהם נמצאים בחברתם של גאונים אחרים – היצר התחרותי גובר, וכל אחד מהם חייב להוכיח כי הוא "האיש הכי חכם בחדר".

מדי פרק, כל אחד מהגאונים הללו מתכנן אתגר חשיבתי מתוחכם עבור שני המתחרים האחרים, במטרה לזכות בתואר היוקרתי של "האיש הכי חכם בחדר". זו אינה תחרות טריוויה או ידע כללי - "חרשנות" ספרים אינה מספקת על-מנת לפתח את החידות בתחרות. כדי לפצח את האתגרים כאן, יש צורך ביכולת חשיבה אנליטית מיוחדת במינה – שרק גאונים יחידי-סגולה ניחנים בה.

התחרויות השונות תכלולנה בחינת מיומנויות וכישורי המתמודדים במגוון תחומים, שיהיו גם אינפורמטיביים ומהנים עבור הצופים בבית: החל מאתגרים שבוחנים את החשיבה הפיזיקלית וההנדסית של המתחרים, ועד לחידות מדעיות שבוחנות את יכולות התפיסה של המוח דוגמת השאלה המפורסמת אודות הצבע האמיתי של השמלה ששיגעה את העולם (לבן-זהב או כחול-שחור?). 
חלק 1: יום שישי, 12 באוגוסט החל מ-21:05, חלק 2 - יום שבת, 13 באוגוסט החל מ-15:10


מרתון "הגאון השווה מיליונים" 
MarathonMillion Dollar Genius
מה משותף לסוכן נדל"ן כושל, בחור שלא גמר תיכון ושחקן הוקי זוטר? כל אחד מהם קיבל השראה לרעיון חדשני. והרעיון הזה הפך אותם למיליונרים.

סדרה מרתקת, מגוללת את סיפורם האמיתי והלא-ייאמן של אנשים כמוני וכמוך, שהחלו עם רעיון, ודרך עבודה קשה, נחישות והתמדה, הצליחו להפוך את הרעיונות שהגו לכמה מהמוצרים המצליחים בהיסטוריה המודרנית. לאורך פרקי הסדרה, נחשוף את סודות ההצלחה של האנשים הללו ונזכה להצצה נדירה לדרך חשיבתם הייחודית, החל מאותו רגע פלא בו הבזיק רעיון ההמצאה במוחם, דרך שלב פיתוח ההמצאה, ולבסוף, שלב השיווק ההמוני של הרעיונות הללו לציבור הרחב.

במרכז הסדרה "הגאון השווה מיליונים", עדויות בגוף ראשון של ממציאים ויזמים שבורכו במנה גדושה של השראה, יצירתיות, המספרים כיצד התמודדו עם מכשולים שנראו עבורם כמעט בלתי-עבירים, בדרך להפוך את הרעיון שהגו למכרה זהב פיננסי ומוצר נמכר ופופולרי ביותר. החל מפטנט קטן וגאוני כמו ה-Java Jacket – שרוול הבידוד השומר על ידינו מפני כוויה כאשר אנו מחזיקים כוס קפה רותחת, דרך גלגיליות הרולרבליידס, משרוקית הספורט המודרנית, נעלי הקרוקס הפופולריות והידועות (לשמצה?), ועד ל-Headblade – תער מיוחד שפותח לצורך גילוח ה...ראש!

"הגאון השווה מיליונים" חוגגת את תושייתם של יחידים שחלמו על פתרונות חדשניים לבעיות בחיי היום היום של כולנו, ובאמצעות כושר המצאה ושימוש בטכנולוגיה נכונה, הצליחו להגשים את החזון הייחודי שלהם של "החלום האמריקני".
ימים שישי ושבת, 20-19 באוגוסט, החל משעה 21:10

מרתון "חיים על החרב - עונה 2" 
Forged In Fire Season 2
מי שלא הורג - מחשל! "תחרות מרתקת, המפגישה מדי פרק ארבעה ממכיני כלי הנשק הטובים ביותר בארה"ב, המעמידים את כישוריהם והמוניטין שלהם למבחן, בעודם מתחרים זה נגד זה ונגד השעון, ביצירת כלי הנשק המשוננים הבולטים בתולדות המין האנושי. הזוכה מקבל יקבל פרס של 10,000 דולרים ויוכתר כאלוף "חיים על החרב". 

בין כלי הנשק העתיקים אותם יצטרכו החרשים המוכשרים להכין בכוחות עצמם בעונה השנייה של "חיים על החרב": פטיש מלחמה מימי הביניים, חרב ח'ופש מצרי - חרב עתיקה שמקורה בכנען, קלאימור – החרב הסקוטית בה השתמש הלוחם האגדי וויליאם וולאס, חרב לחימה ויקינגי, וסכין קוקרינאפלית - מכלי הנשק הקטלניים בתולדות הלוחמה הצבאית.

התחרות המרתקת מפגישה מדי פרק ארבעה מחרשי כלי הנשק הטובים ביותר בארה"ב, המעמידים את כישוריהם ואת המוניטין שלהם למבחן, כאשר הם מתחרים זהנגדזה, ונגד השעון, ביצירת כלי הנשק המשוננים הבולטים בתולדות המין האנושי. את כלי הנשקהשונים הם מכינים בידיים, בעזרת שימוש ב"מחסן כלים" מיוחד שניתן להם בתכנית, הכולל חומרים טבעיים ואורגניים. ההיסטוריה המיוחדת של כל כלי נשק, תסופר באופן יצירתי תוך-כדי יצירתו בתכנית, כאשר התוצאה הסופית אליה מגיעים המתמודדים: כלי הנשק המוכנים בתצורתם הסופית, יעמדו למבחן נוקשה וחסר רחמים על-ידי פאנל מיוחד של שופטים מומחים בעלי שם עולמי בתחום כלי הנשק

מנחה הסדרה, וויל וויליס, הוא לוחם בעל עבר קרבי, ששירת ארבע שנים ביחידת הריינג'רס של צבא ארה"ב, וקרוב לעשר שנים כאיש חילוץ והצלה בחיל האוויר. בזכות הנסיון הקרבי העשיר שלו, לוויליס נסיון רב בשימוש במגוון רחב של כלי נשק בסיטואציות אמיתיות בשדה הקרב. וויליס יודע ומבין כי האופן בו מעוצב ומתוכנן כלי נשק, יכול להוות את ההבדל בין חיים ומוות בזמן לחימה. הרקע הצבאי העשיר של וויליס מעניק לו זווית ראיה ייחודית וחשובה ביותר, בבואו לבחון את לי הנשק שהחרשים מכינים במהלך התכנית – נקודת המבט של לוחם.
ימים שישי ושבת, 27-26 באוגוסט, החל משעה 21:10


אין תגובות:

פרסום תגובה